• امروز یک شنبه سوم تیر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دیرین دیرین

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

‏2 هزار و دویست ملک وقفی شهر یزد در محدوده ثبت جهانی بافت تاریخی قرار دارد

‏2 هزار و دویست ملک وقفی شهر یزد در محدوده ثبت جهانی بافت تاریخی قرار دارد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد افزود: ‏‎ ‎دو هزار و دویست ملک وقفی شهر یزد در محدوده ثبت جهانی بافت ‏تاریخی قرار دارد.‏

 یک شنبه 25 تیر 1396   132  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، حجت الاسلام حسین زارع زده صبح امروز یکشنبه 25 تیر ماه ضمن تبریک ثبت بافت تاریخی شهر یزد در یونسکو و جهانی شدن این بافت زنده افزود: وقف یکی از بارز ترین صدقات جاریه و میراث فرهنگی است که از دیرباز در یزد وجود داشته و جایگاه استان را به لحاظ تعدادموقوفات در رتبه پنجم کشور قرار داده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد افزود: با توجه به فرهنگ دینی و مذهبی عامه مردم دارالعباده یزد قریب به نیمی از موقوفات استان با نیات مرتبط با پاسداشت فرهنگ عاشورا و عزاداری حضرت سید الشهدا (ع)  به ثبت رسیده است.

وی اظهار داشت: قدیمی ترین سند وقفی موجود در اداره کل اوقاف استان مربوط به موقوفه جامع الخیرات سید رکن الدین می باشد که قدمتی 710 ساله دارد.

زارع زاده با اشاره به ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد در یونسکو در تیر ماه سال جاری گفت: دو هزار و دویست رقبه و ملک وقفی در این بافت تاریخی وجود دارد که یادگار کهن واقفین خیر اندیش این دیار است.

. گفتنی است کمیته میراث جهانی یونسکو در چهل و یکمین نشست خود که درکراکوف لهستان، با اکثریت آرا شهر تاریخی یزد را در فهرست میراث جهانی خود ثبت کرد.

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار