استان يزد
همزمان با شامگاه عید مبارک غدیرخم با حضور جمعی از خدام و عاشقان امامزاده جعفر و ائمه اطهار از دو گلدسته جدید امامزاده جعفر ع یزد رونمایی شد.
یک شنبه 19 شهریور 1396    
بازدید: 61
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، محمدحسن برجیان، مدیر آستان مقدس امامزاده جعفر (ع) یزد گفت:ساخت این گلدسته ها که به مدت ۳۵ سال به دلیل نبود بودجه و عدم تامین اعتبار به صورت داربست باقی مانده بود، خوشبختانه با مساعدت مسئولان اوقاف و همت مسئولان امامزاده جعفر (ع) طی دو سال گذشته به اتمام رسید.
برجیان افزود: با توجه به اینکه تمام بودجه و هزینه های فعالیت های امامزاده جعفر (ع) به صورت خیری و با کمک های مردم انجام می شود لذا به دلیل عدم تامین اعتبار و به مدت ۱۷ سال فعالیت عمرانی و ساخت این گلدسته ها به صورت کامل متوقف شده بود اما طی سه سال گذشته پیمانکار مناسبی پیدا شد و این طلسم ۳۵ ساله شکسته شد.
مدیر آستان مقدس امامزاده جعفر (ع) یزد گفت: هر کدام از این گلدسته ها دارای ۳۵ متر ارتفاع است که تماما در آنها کاشی معرق الوان بکار رفته است.
برجیان ادامه داد: همچنین چهار کتیبه از آیات قرآن که دو عدد کتیبه متبرک به سوره شمس و همچنین دو کتیبه سوره والفجر است و در هر کدام از این ستون ها به صورت مجزا بکار رفته است.
وی افزود: هر کدام از این ستون ها سه طبقه غرفه دارد که جلوی آنها شبکه کاری شده است، همچنین کاشی ها به صورت سرب و قلع و با دست تراشیده شده و سپس در این محل نصب شده است.
مدیر آستان مقدس امامزاده جعفر (ع) یزد تصریح کرد: از همه اقشار مختلف مردم دارالعباده برای مشارکت در ساخت طرح توسعه و همچنین پارکینگ و رواق های امامزاده جعفر (ع) دعوت به عمل می آید تا همچون گذشت یاری رسان خادمان خود در این امامزاده واجب التعظیم باشند
 
 
 
 
 
 
 
aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
aaa
aaa