• امروز یک شنبه سوم تیر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دیرین دیرین

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

رونمایی از گلدسته های امامزاده جعفر (ع) یزد + تصاویر

رونمایی از گلدسته های امامزاده جعفر (ع) یزد + تصاویر

همزمان با شامگاه عید مبارک غدیرخم با حضور جمعی از خدام و عاشقان امامزاده جعفر و ائمه اطهار از دو گلدسته جدید امامزاده جعفر ع یزد رونمایی شد.

 یک شنبه 19 شهریور 1396   133  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، محمدحسن برجیان، مدیر آستان مقدس امامزاده جعفر (ع) یزد گفت:ساخت این گلدسته ها که به مدت ۳۵ سال به دلیل نبود بودجه و عدم تامین اعتبار به صورت داربست باقی مانده بود، خوشبختانه با مساعدت مسئولان اوقاف و همت مسئولان امامزاده جعفر (ع) طی دو سال گذشته به اتمام رسید.
برجیان افزود: با توجه به اینکه تمام بودجه و هزینه های فعالیت های امامزاده جعفر (ع) به صورت خیری و با کمک های مردم انجام می شود لذا به دلیل عدم تامین اعتبار و به مدت ۱۷ سال فعالیت عمرانی و ساخت این گلدسته ها به صورت کامل متوقف شده بود اما طی سه سال گذشته پیمانکار مناسبی پیدا شد و این طلسم ۳۵ ساله شکسته شد.
مدیر آستان مقدس امامزاده جعفر (ع) یزد گفت: هر کدام از این گلدسته ها دارای ۳۵ متر ارتفاع است که تماما در آنها کاشی معرق الوان بکار رفته است.
برجیان ادامه داد: همچنین چهار کتیبه از آیات قرآن که دو عدد کتیبه متبرک به سوره شمس و همچنین دو کتیبه سوره والفجر است و در هر کدام از این ستون ها به صورت مجزا بکار رفته است.
وی افزود: هر کدام از این ستون ها سه طبقه غرفه دارد که جلوی آنها شبکه کاری شده است، همچنین کاشی ها به صورت سرب و قلع و با دست تراشیده شده و سپس در این محل نصب شده است.
مدیر آستان مقدس امامزاده جعفر (ع) یزد تصریح کرد: از همه اقشار مختلف مردم دارالعباده برای مشارکت در ساخت طرح توسعه و همچنین پارکینگ و رواق های امامزاده جعفر (ع) دعوت به عمل می آید تا همچون گذشت یاری رسان خادمان خود در این امامزاده واجب التعظیم باشند
 
 
 
 
 
 
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار