کد خبر : 309005

تاریخ درج خبر : شنبه 7 مهر 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان يزد
• آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآنی استان یزد برگزار شد
آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان مرحله استانی چهل ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم جمعه شب در صحن مصلی امامزاده جعفر یزد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد حجت الاسلام غلامرضا عادل، معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در این مراسم طی سخنانی اظهار کرد: وقف نقش موثری در ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی دارد و همواره وقف در خدمت قرآن بوده است.
وی افزود: قرآن مردم را تشویق به کار خیر کرده و عمل وقف یکی از کارهای خیر و ماندگار است که همواره در خدمت قرآن بوده است.
حجت الاسلام عادل ادامه داد: خدمت وقف در زمینه برگزاری جلسات، تشویق جوانان به قرائت قرآن و حمایت از برنامه های قرآنی همواره بوده و در این زمینه واقفان نیک اندیش زیادی خدمت کرده اند.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امورخیریه کشور گفت: خوشبختانه استان یزد دارای استعدادهای زیادی در زمینه قرآنی و همچنین اساتید سرشناسی است که در صورت حمایت خیران شاهد شکوفایی بیشتر آنها خواهیم بود.
عادل افزود: در مسابقات کشوری همواره قاریان یزدی و همچنین فعالان قرآنی استان دارالعباده به عنوان یکی از استان های قوی مطرح بوده و هستند و شاهد مقام های برتر در رشته های مختلف قرآنی هستیم و یکی از راه های حمایت و تقویت فعالیت های قرآنی در یزد انجام وقف های قرآنی است.
وی ادامه داد: لازم نیست حتما تمکن مالی داشته باشیم در حالی که می توان در قالب وقف های مشارکتی چندین نفر با یکدیگر همراه شده و مثلا در زمینه جوائز قرآنی و یا تاسیس دارالقرآن و همچنین وقف آن و یا پرداخت بخشی از هزینه های جلسات در این راستا عمل خیر وقف را انجام داد.
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امورخیریه کشور تصریح کرد: عمل وقف یکی از اعمال خیر ماندگاری است که همواره باقی مانده و به عنوان باقیات الصالحات پاداش نیک آن برای واقفان برجای خواهد ماند.
حجت الاسلام حسین زارع زاده، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان یزد نیز در این مراسم گفت: عمل به دستورات قرآن باید در زندگی همه ما جاری و ساری باشد.
وی افزود: همه ما اهل فهم و تدبر قرآن هستیم و خواندن و قرائت قرآن ثواب بسیار زیادی دارد که توفیق این عمل صالح نصیب شما فعالان قرآنی شده است و ما باید اهل عمل به آیات قرآن نیز باشیم و در زندگی به دستورات قرآن عمل کنیم.
زارع زاده ادامه داد: تمام زندگی و خلق و رفتار پیامبر اکرم (ص) قرآنی بود و براساس دستورات قرآن حرکت می کردند لذا ما نیز باید در همه امور عمل به دستورات قرآن را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه این استان دارای استعدادهای بسیار زیادی در زمینه قرآنی است گفت: افتخار داریم که هرساله در مسابقات قرآن اوقاف میزبان فعالان قرآنی استان یزد هستیم و شهید حاج حسن دانش یکی از استعدادهای این مسابقات بود.
وی ادامه داد: خوشبختانه در استان یزد در همه زمینه های قرآنی شاهد موفقیت های خوبی هستیم و امیدواریم در این زمینه فعالیت های بیشتری انجام شود.
یادآور می شود در پایان این مراسم از برترین های رشته های حفظ، قرائت، مفاهیم و ترتیل قرآن کریم تجلیل شد.
همچنین اجرای تواشیح، اجرای دکلمه توسط مائده دختر شهید حاج حسن دانش شهید فاجعه منا و پخش کلیپ از دیگر برنامه های این مراسم بود که به صورت زنده از شبکه استانی یزد نیز پخش گردید.