کد خبر : 319019

تاریخ درج خبر : دوشنبه 27 اسفند 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان يزد
• نشست خبری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد در جهت اجرای هشتمین طرح آرامش بهاری
اجرای طرح آرامش بهاری 98

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد ؛ نشست خبری اجرای طرح آرامش بهاری ۱۳۹۸ با حضور اصحاب رسانه در سالن جلسات شهید حاج حسن دانش اوقاف یزد برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام و المسلمین حسین زارع زاده ، با بیان اینکه طرح آرامش بهاری ۹۸ برای هشتمین سال متوالی در 56 بقعه متبرکه استان یزد برگزار می شود؛ افزود: این طرح از ۲۸ اسفند سال جاری شروع و تا ۱۵ فروردین ماه ۹۸ ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: در این طرح خدمات رفاهی، فرهنگی، اسکان به زائران و مسافران ارائه و همه خادمان و هیئت امنای بقاع خود را برای میزبانی از زائران و مسافران نوروزی آماده کرده‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه یزد ، اظهار داشت: در راستای اجرای طرح آرامش بهاری نظافت و غبار روبی بقاع متبرکه و عطر افشانی گلزار شهدا در روزهای پایانی سال انجام خواهد شد.

وی افزود: در56 بقعه متبرکه استان مراسم لحظه سال تحویل به همراه پخش سخنرانی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) برگزار خواهد شد؛ همچنین خیمه‌های معرفت بیش از 150 غرفه شامل غرفه پاسخگویی به سوالات شرعی، سوالات دینی، غرفه کودک با هدف معرفت افزایی به زائرین و ایجاد فضای شاد و مفرح برای کودکان برپا می شود.

حجت الاسلام و المسلمین زارع زاده ، برپایی 5 نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی در بقاع شاخص، فعالیت های فرهنگی روزانه، اقامه نماز جماعت در بقاع مجری طرح، برگزاری مراسم سخنرانی ادعیه و ...را از دیگر برنامه‌ها در قالب طرح آرامش بهاری عنوان کرد.

وی با بیان اینکه نوروز امسال با ایامی از جمله شهادت و ولادت مصادف شده، گفت: مراسمات مذهبی و انقلابی، ولادت، شهادت، عید مبعث و اجرای برنامه های فرهنگی در روز طبیعت نیز در قالب طرح آرامش بهاری پیش بینی شده است.