• امروز یک شنبه بیست و دوم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز خدمت

فرم های کاربردی

سامانه شکايات

معرفی نفرات برگزیده دومین جشنواره سراسری فرهنگی هنری وقف جشمه همیشه جاری در استان یزد

معرفی نفرات برگزیده دومین جشنواره سراسری فرهنگی هنری وقف جشمه همیشه جاری در استان یزد

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان یزد از معرفی نفرات برگزیده دومین جشنواره سراسری فرهنگی هنری وقف چشمه همیشه جاری در استان یزد خبرداد.

 شنبه 17 دی 1390   1464  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان یزد
حجت الاسلام رادمهر با اعلام این خبر گفت: این جشنواره در دو بخش خوشنویسی و ادبی با داوری 39 اثر ارسالی به جشنواره به کار خود پایان داد.
سعید رادمهر به ایجاد نگرشی جدید به وقف از جنبه های مختلف فرهنگی و هنری تاکید کرد و افزود: دومین جشنواره سراسری فرهنگی هنری وقف چشمه همیشه جاری در بخش خوشنویسی 13 اثر در رشته های نستعلیق، نسخ و ثلث ، مورد داوری قرار گرفت .
وی افزود: هیئت داوران این جشنواره در بخش ادبی 26 اثردر رشته های شعر، قطعه ادبی و داستان کوتاه را داوری کردند.
وی به شناسایی استعدادهای درخشان در هنر خطاطی استان و ارتقاء بخشیدن به آن در جهت گسترش ترویج فرهنگ وقف اشاره کرد و آثار سید منصور میرایی/ سید عباس علوی و سهیلا احمدی را از بین هشت اثر در رشته نستعلیق به عنوان آثار برگزیده معرفی کرد.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد سید مجتبی مدرس وامقی را نفر برگزیده در رشته نسخ ، و علیرضا افتخار پور نفر برگزیده در رشته ثلث اعلام کرد و اعتلا و رشد کمی و کیفی آثار هنری در حوزه ترویج و تبلیغ و معرفی وقف را خواستار شد.
وی ایجاد زمینه لازم برای گسترش عمل به سنت حسنه وقف در سطوح مختلف جامعه را ضروری خواند و آثار عالیه مهرابی/ طیبه سلمانی نژاد/ سید علی میری/ سید فضل الله طباطبایی ندوشن را به عنوان آثار برتر در بخش شعر معرفی کرد.
سعید رادمهر با بیان اینکه آثار برگزیده در مرحله استانی علاوه بر تجلیل برای شرکت در مرحله کشوری به دبیر خانه جشنواره ارسال می شود اضافه کرد: در بخش داستان کوتاه آثار سید علی میری رکن آبادی/ سمیه صایغ و سید طه باقی زاده و در بخش قطعه ادبی مهدیه مهرابی/ محمد جواد عرفانفر و علی محمد افخمی عقدا به عنوان آثار برتر به مرحله کشوری راه می یابند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار