• امروز یک شنبه بیست و دوم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز خدمت

فرم های کاربردی

سامانه شکايات

اجرای طرح جامع توسعه  امامزاده جعفر(ع)

اجرای طرح جامع توسعه امامزاده جعفر(ع)

مدیر اجرایی امامزاده جعفر(ع) از آزادسازی بیش از 14 هزار متر مربع از اراضی اطراف این امامزاده از سوی اداره کل اوقاف و امورخیریه، شهرداری یزد و آستانه متبرکه امامزاده برای اجرای طرح جامع توسعه امامزاده خبر داد.

 دوشنبه 26 دی 1390   1457  0      

حجت الاسلام آیت اللهی با اعلام این خبر گفت: وسعت اراضی زیر نظر این امامزاده بیش از 47 هزار متر مربع است که برای بسیاری از فعالیت های عمرانی و فرهنگی این امامزاده کافی نیست و برای اجرای طرح جامع این امامزاده نیاز به خریداری 14 هزار متر مربع از اراضی اطراف امامزاده است.
وی بر مصوبه سفر ریاست جمهوری مبنی بر آزاد سازی این اراضی با کمک شهرداری اشاره و اضافه کرد: برای پیاده سازی طرح های عمرانی نظیر ساخت پارکینگ، آغاز عملیات اجرایی درمانگاه، توسعه مسجد اعظم و سازماندهی و مرمت صحن ها و رواق ها به این اراضی نیاز است.
مدیر اجرایی امامزاده جعفر(ع) کمبود نیروی انسانی متخصص و کمبود نقدینگی برای اجرای طرح های عمرانی و فرهنگی را از مشکلات اصلی این امامزاده برشمرد و افزود: با توجه به قرار گرفتن این مکان مقدس در مرکز شهر و توجه اغلب مردم دارالعباده به این امامزاده، ظرفیت های بالایی برای حمایت و توسعه دارد.
حجت الاسلام آیت اللهی قرار داشتن مدفن علما و بزرگان استان یزد ، موزه کم نظیر کتب خطی و سکه های ولایت عهدی امام رضا (ع) ،کتابخانه و برپایی نمایشگاه های فرهنگی را از ظرفیت های بالای این امامزاده عنوان کرد.
وی فراهم کردن زیر ساخت های عمرانی و فرهنگی برای ایجاد فضای آرامش بخش به منظور زیارت زائران در این امامزاده را از اهداف اصلی و برنامه های مهم این امامزاده اعلام کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار