• امروز یک شنبه بیست و دوم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

میز خدمت

فرم های کاربردی

سامانه شکايات

آشنایی با گروه سرود ولایت آستان مقدس امامزاده میر شمس الحق (ع)  میبد

آشنایی با گروه سرود ولایت آستان مقدس امامزاده میر شمس الحق (ع) میبد

گروه سرود ولایت آستان مقدس امامزاده میر شمس الحق(ع) میبد با یکصد نفر عضو از گروه های فعال در میبد محسوب می شود.

 یک شنبه 22 شهریور 1394   1687  0      

حبیب الله بهشتی زاده فیروز آبادی متولد 1361 به مدت ده سال است که به فعالیت سرود در مدارس میبد مشغول است او در ابتدا از اساتید خود آقایان احمد آقایی و سید علی طاها تقدیر و تشکر می نماید. بهشتی زاده همچنین مدت دو سال است که افتخار مربی گری گروه سرود امامزاده میر شمس الحق میبد را دارد.

او می گوید این گروه در طول سال های فعالیت حضور مستمر بچه ها را دارا می باشد و خداوند را شاکر است که با عنایت حضرت ولیعصر (عج) گروه پایدار و پویا است.

وی همچنین از دیگر افتخارات خود را اینگونه بیان می دارد: بنده 6 سال است که خادم امامزاده میر شمس الحق (ع) و مسئول واحد قرآنی امامزاده هستم و به عنوان یک علاقه مند به سرود های مذهبی بدون هیچ چشم داشتی در این مدت بدون وقفه و با کمک و استعانت از ائمه اطهار (ع) مشغول می باشم.

در کنار این کار گروهی از روحانیون نیز برای ترویج فرهنگ قرآنی جلسات متفاوتی برای عزیزان برگزار می شود و تا کنون با توجه به بضاعت مالی گروه هدایایی هم برای اعضای گروه در نظر گرفته شده است.

گروه سرود ولایت امامزاده میر شمس الحق از مرداد ماه 1392 با حدود سی نفر از دانش آموزان مقاطع ابتدایی و راهنمایی از محلات مختلف شهرستان میبد کار خود را با اجرای اولین سرود با عنوان "زائر امام رضا (ع)" شروع نموده است. در ادامه نیز سرود های مختلفی با موضوعات مذهبی ، اجتماعی و حماسی نیز در دستور کار این گروه قرار گرفته و در حال حاضر اعضای این گروه به 100 نفر افزایش داشته است.

گروه سرود ولایت تا کنون توانسته است به موفقیت های ذیل دست یابد:

اجرای سرود در صحن و سرای حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) در سال های 93 و 94 بنا به دعوت خدام رضوی که مورد استقبال گرم زائران و مجاوران آن حضرت قرار گرفت.

اجرای برنامه در شبکه استانی تابان که تا کنون چهار مورد از سرود های این گروه از شبکه یزد پخش شده است.

اجرای سرود در شهرستان نیشابور بنا به دعوت خادمین حرم امام رضا (ع) در شب نیمه شعبان و پخش از شبکه استان خراسان رضوی

کسب رتبه هشتم کشوری جشنواره سرود رضوی در سال 93

اجرای متعد سرود در سطح استان یزد به مناسبت های مختلف در مساجد ، ارگان ها و ادارات

همچنین این گروه در تمامی مراسم ها و مناسبت های مذهبی که از طرف واحد فرهنگی آستانه برگزار می گردد به اجرای برنامه می پردازد.

مهمترین عناوین سرود های اجرا شده توسط این گروه:

زائر امام رضا(ع) ، پرچم من ، لبیک یا حسین (ع) ، شهید میهن ، رهبر ، جشن تکلیف، امام زمان (عج) ، شهادت امام علی (ع)، مادر ، ایران ما ، بوی مشهد ، بسیجی و بچه های ایران می باشد.

لازم به ذکر است در طول مدت فعالیت این گروه خادمین و علی الخصوص هیئت امنای امامزاده میر شمس الحق همکاری صمیمانه ای داشته اند که از ایشان و امام جماعت و مدیر فرهنگی تقدیر و تشکر می گردد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار