• امروز دوشنبه بیست و سوم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دیرین دیرین

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ویژه برنامه جشن ولایت علوی در مهریز + گزارش تصویری

ویژه برنامه جشن ولایت علوی در مهریز + گزارش تصویری

به همت اداره اوقاف و امور خیریه مهریز علاوه بر اجرای نیات موقوفات غدیری برنامه های مختلفی در بقاع متبرکه برگزار شد.

 چهارشنبه 15 مهر 1394   961  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، جشن ولایت حضرت علی(ع) با حضور گروه تواشیح ولایت،گروه نور و گروه نمایشی نمکستان در امامزاده سید غیاث الدین مهریز برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام حائری گفت: بدون شک واقعه غدیر خم، نقش سرنوشت سازی در تعیین مسیر آینده اسلام داشته است.

سخنران مراسم گفت: در این واقعه، پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله مهم ترین مأموریت دوران پیامبریِ خود را به انجام رساند؛ مأموریتی که انجام آن، به منزله رساندن پیام رسالت حضرت بود، و کوتاهی در مورد آن، به از بین رفتن زحمات چندین ساله ایشان می انجامید؛ چنان که خداوندمتعالی درآیه 67 سوره مائده می فرماید: «هان ای پیامبر! آنچه را از سوی پروردگارت به تو نازل شده است، تبلیغ کن و اگر چنان نکنی، پیام و رسالت او را انجام نداده ای وخداوند تو را از مردم حفظ می فرماید.

در ادامه این مراسم با شکوه گروه های تواشیح ،موسیقی و گروه نمایش نمکستان به اجرای برنامه پرداختند و در پایان به جمعی از سادات و برندگان مسابقه پیامکی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مهریز جوایزی اهدا گردید.

 
 
 
 

مراسم گلباران امامزاده سید غیاث الدین مهریز در روز عید غدیر خم

در این مراسم گروهی از سادات این شهرستان در قالب کاروان شادی غدیر به مناسبت جشن ولایت علی (ع) از میدان شهید صدوقی به سمت امامزاده سید غیاث الدین حرکت کردند و در مراسمی با شکوه،مرقد این امامزاده عظیم الشآن را گلباران نمودند.

خطبه خوانی غدیر و اجرای عقد اخوت از دیگر برنامه های این مراسم در مهریز بود.

 
 
 

 دیدار مسئولین اوقاف مهریز با خانواده شهدا

 دیدار از خانواده معظم شهداء با حضور ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران،ریاست محترم آموزش و پرورش و جانشین فرماندهی و عقیدتی سیاسی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی به عمل آمد.

در این دیدار از صبر و استقامت پدران،مادران،فرزندان و همسران شهداء تقدیر شد.  

 
 

جشن غدیر در موقوفه باغ استاد علی اکبر منشادی برگزار شد

به همت اداره اوقاف و امور خیریه و برای سومین سال متوالی نیت غدیری موقوفه استاد علی اکبر منشادی مهریز به همت اداره اوقاف و امور خیریه، هیئت منشاد و شورای محل با برنامه های متنوعی در محل این باغ موقوفه اجرایی گردید.

شعر خوانی در وصف امیر المومنین(ع) ، مولودی خوانی، اجرای مسابقه ، اهدای جوایز ، پذیرایی و اطعام از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار