• امروز دوشنبه بیست و سوم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دیرین دیرین

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

با حضور آیت الله ناصری سوگواره بصیرت عاشورایی در استان یزد آغاز شد

با حضور آیت الله ناصری سوگواره بصیرت عاشورایی در استان یزد آغاز شد

درآستانه ماه محرم الحرام نشست افتتاحیه مبلغین سوگواره بصیرت عاشورایی در امامزادگان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد آغاز شد.

 پنج شنبه 23 مهر 1394   279  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، آیت الله ناصری در این نشست ضمن تقدیر از اداره کل اوقاف جهت استفاده هر چه بهتر از فرصت های تبلیغی به ویژه در بقاع متبرکه افزود: اقامه عدل الهی و اقامه احکام قرآن کریم از جمله وظایفی است که مبلغین دینی مامور به انجام آن می باشند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: دین، انقلاب و ولایت فقیه همه از امانات الهی است که باید توسط علما و روحانیون به مردم رسانده شود و مبلغین دینی برای ادای این وظیفه سنگین در صراط اطاعت از امر خدا قرار دارند.

وی همچنین تبلیغ عملی را مورد اشاره قرار داد و افزود: عمل و گفتار باید شبیه هم بوده و همچنین رفتار و برخورد با مردم باید سازنده باشد.

مسائل تربیتی خانواده و ارتباط فرزندان با والدین نیز ازدیگر توصیه های حضرت آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد خطاب به مبلغین طرح سوگواره بصیرت عاشورایی بود.

حجت الاسلام غلامرضا عادل مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد نیز در ابتدای این دیدار با اشاره به خیمه های معرفت ویژه برنامه های اوقاف گفت: پرسش و پاسخ و مشاوره در فضای اماکن متبرکه امامزادگان فرصتی بود تا به جمع آوری سوالات چندین دوره قبل بپردازیم .

وی افزود: سوالاتی که مبلغین دینی در خیمه های معرفت پاسخ گو بوده اند نشان دهنده نیاز معنوی جامعه است و نقاط ضعف را گوشزد خواهد نمود.

گفتنی است مبلغین حوزه علمیه قم در قالب طرح بصیرت عاشورایی در جوار امامزادگان با برپایی خیمه های معرفت به  تبلیغ چهره به چهره، تبلیغ  چند رسانه ای ، مشاوره ، پاسخ به احکام و پرسش ها و غرفه کودک و نوجوان خواهند پرداخت.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار