• امروز سه شنبه ششم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

جشنواره عکس وقف

فرم های کاربردی

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آیت الله ناصری : فعالیت در حوزه وقف اجر مضاعف دارد

آیت الله ناصری : فعالیت در حوزه وقف اجر مضاعف دارد

نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد گفت: فعالیت در حوزه وقف و خدمت رسانی به مردم علاوه بر اجر دنیایی دارای اجر اخروی هم هست و خداوند برای فعالین در این زمینه اجری مضاعف را در نظر گرفته است.

 پنج شنبه 19 آذر 1394   365  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، آیت الله محمدرضا ناصری در جمع کارکنان و مدیران اداره کل اوقاف و امورخیریه استان یزد افزود: کار خوب کوچک و بزرگ ندارد و هر اندازه باشد نزد خداوند اجر و قرب دارد و باعث رضایت خداوند است

وی ادامه داد: فعالیت در زمینه اوقاف بسسیار حساس است و باید همواره مراقبت نماییم و در حفظ و نگه داری موقوفات و توسعه فرهنگ وقف تلاش کنیم و خداوند برهمه فعالیت های ما ناظر است

وی ادامه داد: کوچکترین کار خیری که هر کسی انجام بدهد خداوند می بیند و اگر خدای نکرده کوچکترین خطایی داشته بشد نیز محاسبه خواهد شد .

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه باید وقفیات جدید همراه با نیاز جامعه انجام شود گفت: برای وقفیات جدید باید برنامه ریزی شود و مردم نیز توجیه گردند تا بر اساس نیاز مردم و جامعه حرکت نموده و عمل خیر وقف را داشته باشند .

وی ادامه داد: هر کجا در جامعه مشکلی بوده با کمک واقفان و خیران وقف شده و اکنون نیز باید در راستای رفع کمبودهای جامعه سنت حسنه وقف انجام شود

امام جمعه یزد گفت: در زمینه احیای موقوفات و به ثمر رساندن نیات واقفین هم باید همه اقدامات لازم انجام شود و تمام تلاش خود را به کار گیریم تا حق و حقوق واقفان ضایع نشود

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان یزد نیز در این نشست گفت: بالغ بر 67 دردصد موقوفات استان یزد کشاورزی است و با توجه به خشکسالی های چندین ساله حجم بالایی از این موقوفات بهره وری لازم را ندارد

عادل افزود: جلسات متعددی برای رفع این مشکل داشتیم و از کارشناسان زیادی نیز کمک گرفتیم تا با تغییر الگوی کشت و همچنین زراعت محصولات کم آب خواه بهره برداری مطلوب صورت گیرد و باعث احیای موقوفات شود .

وی ادامه داد: در صورت اجرای موفق این طرح نه تنها باعث احیای موقفات می شویم بلکه به عنوان ظرفیتی برای الگوبرداری دیگر نقاط کشور بویژه در اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری خواهیم بود .

عادل ادامه داد: در مراحل اداری اوقاف نیز تحول عظیمی به وجود آمده و از شیوه سنتی خارج و به روش مکانیزه انجام می شود که امکان هر گونه خطا یا خدایی نکرده سوءاستفاده از بین رفته است .

وی افزود: در این سیستم اداری همه اقدامات به صورت آنلاین و سراسری و با نظارت چندین مسئول و کارشناس انجام می شود و علاوه بر آن اداره تحقیق در اوقاف وجود دارد که به فعالیت های مالی نظارت ویژه ای دارد .

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان یزد گفت: بهترین ناظر ما مردم هستند و اگر توانستیم اعتماد مردم را جلب کنیم موفق خواهیم بود و گواه مدعای ما از رضایت مردم این است که الحمدلله وقفیات هر ساله بیشتر بوده به گونه ای که در سال گذشته تعداد 65 وقف جدید انجام شده است و امسال تاکنون 37 وقف ثبت شده است .

   مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: از وجوه تمایز مردم دارالعباده استان یزد با سایر نقاط کشور این است که تعداد زیادی از وقفیات را حسینیه ها و تکایا و مراکز درمانی و بیمارستانی تشکیل می دهد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار