• امروز دوشنبه سی ام مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دیرین دیرین

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری آزمون سراسری «حفظ و مفاهیم قرآن کریم» در استان یزد

برگزاری آزمون سراسری «حفظ و مفاهیم قرآن کریم» در استان یزد

رییس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد از برگزاری آزمون سراسری «حفظ و مفاهیم قرآن کریم» در این استان خبر داد.

 شنبه 2 دی 1396   84  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، محمدحسین کاظمی، در نشست ستاد برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با خبرنگاران اظهار کرد: این آزمون برای اولین بار با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، اداره اوقاف و امور خیریه و اتحادیه موسسات و تشکل های قرآنی برگزار می شود.
کاظمی افزود: در آزمون امسال هر داوطلب می تواند در چهار موضوع شرکت کند که حفظ در ۱۶ رشته اعم از تک جزء، حفظ موضوعی و..، ترجمه و مفاهیم قرآن در ۳ رشته، معارف اهل بیت ۴ رشته و انس با قرآن برگزار می شود.
وی ادامه داد: ثبت نام آزمون از ۱۸ آذرماه شروع شده و تا ۲۰ دی ماه ادامه خواهد داشت و علاقه مندان برای ثبت نام می توانند از طریق پایگاه اینترنتیwww.quranedu.ir اقدام کنند.
مسئول اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد با اشاره به اینکه پاسخنامه آزمون ۲۴ ساعت پس از آزمون قابل مشاهده است گفت: حد نصاب قبولی در آزمون برای کتبی ۷۰ به بالا، شفاهی ۷۵ به بالا و آزمون الکترونیکی ۷۰ به بالا است.
وی ادامه داد: آزمون کتبی در ۱۰ اسفندماه سال جاری و آزمون شفاهی ۱۲ الی ۱۷ اسفندماه برگزار خواهد شد که مقطع دبستان توسط آموزش و پرورش در دارالقرآن های شهرستان ها و آزمون شفاهی امسال فقط مخصوص حفظ کل خواهد بود.
کاظمی گفت: صدور کارت ورود به جلسه ۱ بهمن ماه لغایت ۹ اسفندماه با مراجعه به سایت که شامل هم مکان برگزاری و هم ساعت آزمون است، انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته در آزمون حفظ و مفاهیم  قرآن چهار هزار نفر شرکت کردند تصریح کرد: حدود ۹۰ درصد شرکت کنندگان را بانوان تشکیل می دهند.
مسئول اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد  اظهار امیدواری کرد: همکاری چهار ارگان در برگزاری این آزمون باعث هم افزایی و بهتر برگزارشدن این آزمون است و ان‌شاءالله در سال های بعد شاهد برگزاری مسابقات قرآن با همکاری ارگان های دیگر نیز باشیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار