• امروز یک شنبه بیست و هفنم مرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

جشنواره عکس وقف

فرم های کاربردی

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآنی استان یزد برگزار شد

آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآنی استان یزد برگزار شد

آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان مرحله استانی چهل ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم جمعه شب در صحن مصلی امامزاده جعفر یزد برگزار شد.

 شنبه 7 مهر 1397   270  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد حجت الاسلام غلامرضا عادل، معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در این مراسم طی سخنانی اظهار کرد: وقف نقش موثری در ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی دارد و همواره وقف در خدمت قرآن بوده است.
وی افزود: قرآن مردم را تشویق به کار خیر کرده و عمل وقف یکی از کارهای خیر و ماندگار است که همواره در خدمت قرآن بوده است.
حجت الاسلام عادل ادامه داد: خدمت وقف در زمینه برگزاری جلسات، تشویق جوانان به قرائت قرآن و حمایت از برنامه های قرآنی همواره بوده و در این زمینه واقفان نیک اندیش زیادی خدمت کرده اند.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امورخیریه کشور گفت: خوشبختانه استان یزد دارای استعدادهای زیادی در زمینه قرآنی و همچنین اساتید سرشناسی است که در صورت حمایت خیران شاهد شکوفایی بیشتر آنها خواهیم بود.
عادل افزود: در مسابقات کشوری همواره قاریان یزدی و همچنین فعالان قرآنی استان دارالعباده به عنوان یکی از استان های قوی مطرح بوده و هستند و شاهد مقام های برتر در رشته های مختلف قرآنی هستیم و یکی از راه های حمایت و تقویت فعالیت های قرآنی در یزد انجام وقف های قرآنی است.
وی ادامه داد: لازم نیست حتما تمکن مالی داشته باشیم در حالی که می توان در قالب وقف های مشارکتی چندین نفر با یکدیگر همراه شده و مثلا در زمینه جوائز قرآنی و یا تاسیس دارالقرآن و همچنین وقف آن و یا پرداخت بخشی از هزینه های جلسات در این راستا عمل خیر وقف را انجام داد.
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امورخیریه کشور تصریح کرد: عمل وقف یکی از اعمال خیر ماندگاری است که همواره باقی مانده و به عنوان باقیات الصالحات پاداش نیک آن برای واقفان برجای خواهد ماند.
حجت الاسلام حسین زارع زاده، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان یزد نیز در این مراسم گفت: عمل به دستورات قرآن باید در زندگی همه ما جاری و ساری باشد.
وی افزود: همه ما اهل فهم و تدبر قرآن هستیم و خواندن و قرائت قرآن ثواب بسیار زیادی دارد که توفیق این عمل صالح نصیب شما فعالان قرآنی شده است و ما باید اهل عمل به آیات قرآن نیز باشیم و در زندگی به دستورات قرآن عمل کنیم.
زارع زاده ادامه داد: تمام زندگی و خلق و رفتار پیامبر اکرم (ص) قرآنی بود و براساس دستورات قرآن حرکت می کردند لذا ما نیز باید در همه امور عمل به دستورات قرآن را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه این استان دارای استعدادهای بسیار زیادی در زمینه قرآنی است گفت: افتخار داریم که هرساله در مسابقات قرآن اوقاف میزبان فعالان قرآنی استان یزد هستیم و شهید حاج حسن دانش یکی از استعدادهای این مسابقات بود.
وی ادامه داد: خوشبختانه در استان یزد در همه زمینه های قرآنی شاهد موفقیت های خوبی هستیم و امیدواریم در این زمینه فعالیت های بیشتری انجام شود.
یادآور می شود در پایان این مراسم از برترین های رشته های حفظ، قرائت، مفاهیم و ترتیل قرآن کریم تجلیل شد.
همچنین اجرای تواشیح، اجرای دکلمه توسط مائده دختر شهید حاج حسن دانش شهید فاجعه منا و پخش کلیپ از دیگر برنامه های این مراسم بود که به صورت زنده از شبکه استانی یزد نیز پخش گردید.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار