• امروز سه شنبه نوزدهم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

جشنواره عکس وقف

فرم های کاربردی

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

تفاهم نامه همکاری اوقاف و امورخیریه  با بهزیستی استان یزد

تفاهم نامه همکاری اوقاف و امورخیریه با بهزیستی استان یزد

زارع زاده :تفاهم نامه در راستای تحقیق و ترویج فرهنگ قرآنی و بهره گیری از ظرفیت های بالقوه و بالفعل موجودامضاء شد

 شنبه 19 مرداد 1398   31  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، تفاهم نامه همکاری دوجانبه اداره کل اوقاف و امور خیریه و اداره کل بهزیستی استان یزد در جهت آشنایی بیشتر با عملکرد وظایف دو دستگاه در خصوص نحوه ی خدمات رسانی به مددجویان و توانخواهان استان ، امضاء شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گفت: این تفاهم نامه در راستای تحقیق و ترویج فرهنگ قرآنی و بهره گیری از ظرفیت های بالقوه و بالفعل موجود و همچنین ظرفیت های مشترک دو نهاد، رفع مشکلات جامعه هدف، توسعه ی فعالیت های فرهنگی بخصوص در زمینه ی گسترش فرهنگ وقف و استفاده از توان خیرین و خادمان وقف و ارائه خدمات بهتر به محرومان ونیازمندان تحت پوشش به امضا رسیده است.
حسین زارع زاده با اشاره به تعهدات مشترک طرفین در این تفاهم نامه گفت: همکاری و مشارکت در برگزاری مسابقات قرآنی و اجرای طرح ملی حفظ قرآن کریم ویژه خانواده بزرگ بهزیستی، اجرای طرح قرآن در خانه ویژه جامعه هدف بهزیستی، اجرای طرح نشاط معنوی در تابستان با هدف غنی سازی اوقات فراغت مددجویان در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه و بهره گیری از خدمات فرهنگی قرآنی و ارتقاء سطح فکری و معرفتی و... برخی از این تعهدات است.
وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه اداره کل اوقاف و امور خیریه متعهد به برگزاری دوره های آموزشی مهارتهای زندگی، سبک زندگی اسلامی به خانواده های تحت پوشش با استفاده از ظرفیت مربیان آموزش دیده استان در سطح بقاع متبرکه، فراهم آوردن امکان استفاده مراکز و موسسات بهزیستی از اماکن وقفی با حداقل اجاره بها، آموزش و تربیت مبلغین اوقاف در زمینه پیشگیری از معلولیتها و آسیب های اجتماعی و... می باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار