• امروز یک شنبه بیست و دوم فروردین 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

استانداری یزد

سامانه تدارکات دولت

پیام رسان سروش

میز خدمت

فرم های کاربردی

سامانه شکايات

ضرورت افزایش بهره وری موقوفات و بقاع متبرکه

ضرورت افزایش بهره وری موقوفات و بقاع متبرکه

حجت الاسلام سید محمد کاظم موسوی مدیر کل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با حضور در فرمانداری اشکذر با هادی نسب فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

 دوشنبه 11 اسفند 1399   276  0      


به گزارش روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان یزد ؛حجت الاسلام موسوی متقی ، مدیر کل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برنامه‌های یک دهه اخیر در بقاع متبرکه را زمینه ساز حرکت و فعالیت نو و تازه در این فضا‌های دینی دانست و گفت: سازمان اوقاف امروز به نهادی اثرگذار در حوزه فرهنگی مبدل شده است.

حجت الاسلام موسوی متقی با بیان اینکه امانتداری در موضوع بقاع متبرکه به عنوان یک اصل مهم مورد توجه سازمان اوقاف قرار گرفته است، افزود: تامین زیرساخت‌های مورد نیاز در بقاع و امامزادگان از جمله احداث تربت خانه، شبستان و صحن می‌تواند رغبت مردم به حضور در امامزادگان را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه نباید اجازه داد نیت واقفان با برخی بداخلاقی‌ها خدشه دار شود، اظهار داشت: عمل به نیت واقفین باید به عنوان راهکار کارآمد و مناسب برای تبلیغ در حوزه وقف مورد توجه قرار گیرد.

استیفای حقوق وقف از ادارات دولتی موضوع دیگری بود که مدیر کل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به آن اشاره کرد و ادامه داد: نقش فرمانداران در این موضوع مهم و تاثیرگذار بوده و قطعا با ورود فرمانداران به این موضوع در مناطق مختلف کشور منافع نهاد وقف نیز تامین خواهد شد و نیاز به طرح مسائل حقوقی و قضایی نخواهد بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار