• امروز یک شنبه بیست و دوم فروردین 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

استانداری یزد

سامانه تدارکات دولت

پیام رسان سروش

میز خدمت

فرم های کاربردی

سامانه شکايات

اوقاف ظرفیت بالایی برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دارد

اوقاف ظرفیت بالایی برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دارد

حجت الاسلام موسوی متقی : سازمان اوقاف با در اختیار داشتن منابع درآمدی از محل موقوفات و امامزادگان ظرفیت بالایی برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دارد.

 دوشنبه 11 اسفند 1399   277  0      


به گزارش روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان یزد ، حجت‌الاسلام سید محمدکاظم موسوی متقی در دیدار با امام‌جمعه اردکان بابیان اینکه سازمان اوقاف با در اختیار داشتن منابع درآمدی از محل موقوفات و امامزادگان ظرفیت بالایی برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دارد، گفت: به لطف خداوند نگاه به سازمان اوقاف هم در دهه اخیر تغییر کرده است.

وی افزود: درزمینهٔ بهره‌وری از موقوفات نیز اقدامات بسیار خوبی انجام‌شده است که علاوه بر اجرای نیت واقف روش اجرا تغییریافته است تا افراد بیشتری از جامعه و نیازمندان واقعی از این موقوفات بهره‌مند شوند.

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: در موضوع امامزادگان و در راستای اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری برای تبدیل امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب فرهنگی سند و چشم‌اندازی تنظیم‌شده است تا ضمن درآمدزایی هرچه بیشتر خدمات اجتماعی مختلف وقف در جامعه نیز گسترده‌تر شود و مردم این خدمات را احساس کنند.

موسوی متقی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: در این مدت بالغ‌بر یک و نیم میلیون بسته معیشتی از سوی اوقاف در سطح کشور و در بین اقشار مختلف آسیب دیدگان از شیوع این بیماری توزیع‌شده است.

وی در پایان گفت: امیدواریم که با همکاری همه مسئولین شهرستان اردکان خدمات اوقاف در سطح شهرستان نیز روزبه‌روز افزایش یابد و زمینه بهره‌مندی هرچه بیشتر مردم از این خدمات فراهم شود.

حجت‌الاسلام سید اسماعیل شاکر، امام‌جمعه اردکان نیز در این برنامه به پیشینه دینی، علمی و ولایتمداری شهرستان اردکان که مهد پرورش علما و بزرگان بوده است اشاره کرد و گفت: پشتوانه وقف، اعتقاد و ایمان مردم است و در این شهرستان موقوفات بسیار خوبی وجود دارد که نشانه تدیّن آنهاست.

وی با اشاره به قانون پذیره در اوقاف، افزود: سخت گیری در اجرای این قانون باعث دل‌زدگی مردم از وقف می‌شود و درجاهایی که امکان دارد باید با مردم مدارا کرد.

امام جمعه اردکان در پایان از اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی اوقاف در امامزادگان و بقاع متبرکه تشکر و قدردانی کرد و گفت: باید کاری کرد تا جلوه وقف در میان مردم بیشتر آشکار شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار