• امروز یک شنبه بیست و دوم فروردین 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

استانداری یزد

سامانه تدارکات دولت

پیام رسان سروش

میز خدمت

فرم های کاربردی

سامانه شکايات

اجرای طرح تبرکات مهدوی در امامزادگان استان یزد

اجرای طرح تبرکات مهدوی در امامزادگان استان یزد

حجت الاسلام مجید کرمی ، معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه یزد از اجرای طرح تبرکات مهدوی در بقاع متبرکه این استان خبر داد و گفت: این طرح از ولادت حضرت امیرالمؤمنین(ع) تا ۱۲ فروردین سال آینده اجرا می‌شود.

 یک شنبه 17 اسفند 1399   285  0      


به گزارش روابط عمومی اوقاف  و امور خیریه استان یزد ؛ حجت الاسلام مجید کرمی ، معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه یزد از اجرای طرح تبرکات مهدوی در بقاع متبرکه این استان خبر داد و گفت: این طرح از ولادت حضرت امیرالمؤمنین(ع) تا ۱۲ فروردین سال آینده اجرا می‌شود.
وی گفت : تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، تقویت بُعد اجتماعی خدمات بقاع متبرکه، توجه به محرومان و اقشار آسیب پذیر، ترویج فرهنگ صدقه به نیابت از اهل بیت علیهم السلام و تقویت رابطه عاطفی با ایشان به وسیله انفاق ، ترویج فرهنگ انتظار و مهدویت، تقویت بعد اجتماعی بقاع متبرکه، ایجاد بستر مناسب جهت مشارکت و بسیج مردمی در خدمت به افراد کم برخوردار و تهیه لباس و مایحتاج شب عید نیازمندان از اهداف اجرای این طرح است.
حجت الاسلام کرمی افزود: لازم است مراکز افق و بقاع متبرکه‌ای که در برگزاری مراسم نیمه شعبان نقش ایفا می‌کنند، با توجه به اهمیت و جایگاه والای انفاق و صدقه و همچنین صدقه و نذر برای سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج الله ) ترتیبی اتخاذ دهند تا ضمن تشویق و ترغیب خیرین زمینه های مشارکت آنان را در طرح تبرکات مهدوی فراهم کنند.
وی گفت : در طرح تبرکات مهدوی بیش از 4000 بسته معیشتی بین نیازمندان و اقشار آسیب پذیر توزیع می شود .
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف اظهار داشت : با توجه به روزهای پایانی سال و شرایط کرونایی عاشقان و منتظران امام زمان(عج) برای دستگیری از نیازمندان ویژه‌ برنامه تبرکات مهدوی در مراکز افق امامزادگان شاخص استان یزد برگزار می‌شود.
این مقام مسئول بیان کرد: این طرح از طریق جلب مشارکت متولیان موقوفات غیر متصرفی، مشارکت خیرین، بازاریان و اصناف، افراد توان مالی و از محل موقوفات مرتبط و واقفین نیک‌اندیش کلید خورده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار