• امروز یک شنبه بیست و پنجم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

وضعیت اجاره ۶۰۵ موقوفه در مهریز نزدیک به یک دهه بلاتکلیف است

وضعیت اجاره ۶۰۵ موقوفه در مهریز نزدیک به یک دهه بلاتکلیف است

رییس اداره اوقاف و امور خیریه مهریز گفت: ۶۰۵ سند اجاره موقوفات در شهرستان وجود دارد که تمدید نشده و مستاجران این موقوفه‌ها طبق مقررات برای تعیین تکلیف مراجعه نکرده‌اند.

 شنبه 17 مهر 1400   17  0      


به گزارش روابط عمومي اوقاف و امور خيريه استان يزد ؛ سیدمهدی سیدی رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان مهريز به مناسبت بزرگداشت دهه وقف گفت: برخی از این مستاجران که اکثر آنها واحدهای تجاری وقفی را در تملک خود دارند حدود یک دهه است برای تمدید اجاره بهای خود هیچ اقدامی انجام نداده‌اند و این در حالی است که بارها به صورت حضوری و مکتوب برای رعایت دقیق مقررات، عمل به نیت واقفان خیراندیش و تعیین تکلیف وضعیت اسناد موقوفی، اخطار و تذکرهای مکرر به آنها داده شده است.

این مسئول اظهار کرد: بر اساس مقررات با مستاجرانی که هرچه سریعتر برای تمدید اجاره ملک وقفی خود اقدام نکنند، از مراجع قضایی پیگیری های لازم در این زمینه انجام خواهد شد.

سیدی همچنین گفت: در یکسال اخیر ۶۳ موقوفه جدید در شهر و مناطق روستایی بخش مرکزی شهرستان با همکاری مردم شناسایی شده و ۹۰ درصد موقوفات شهرستان مهریز زراعی و باغی است .

به گفته وی ازدواج، خرید جهیزیه، مسایل بهداشتی و درمانی، امور قرآنی و سایر فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی اساسی‌ترین نیازهای شهرستان مهریز است که خیران می‌توانند در این زمینه از طریق وقف اقدام کنند .

مهریز یک‌هزار و ۹۳۵ موقوفه و چهارهزار و ۶۵۵ رقبه دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار